Деятельность
Мероприятия
Рус/Бел
Главная Мероприятия "Нацыянальная літаратурная прэмія" Спіс кніг, якія паступілі на конкурс

Спіс кніг, якія паступілі на конкурс

Спіс кніг, якія паступілі на конкурс “Нацыянальная літаратурная прэмія” – 2018

 

1. Намінацыя “Лепшы твор (зборнік твораў) паэзіі” 

Аўтар

Назва

 

1.

Быкова Светлана

“Обретение свободы”

Мінскае абласное аддзяленне СПБ

2.

Рунцэвіч Уладзімір

“Пасля сябе пакіну дабрыню”

Мінскае абласное аддзяленне СПБ

3.

Атрушкевич Александр

“Перо кукушки”

Гомельскае абласное аддзяленне СПБ

4.

Ветошник Валерий,

Шклярова Нина

“Собеседники души”

Гомельскае абласное аддзяленне СПБ

5.

Парчук Надзея

“Святло няскоранай душы”

Брэсцкае абласное аддзяленне СПБ

6.

Башлакоў Міхась

“Далеч вячэрняя”

Мінскае абласное аддзяленне СПБ,

ВРУП “Народная асвета”

7.

Шабовіч Мікола

“Маладыя мроі маладога лета”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ

8.

Камейша Казімір

“Высокі бераг”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ

9.

Чёрная Алла

“Фонарь”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ

10.

Марозаў Змітрок

“Храм”

Ад аўтара

11.

Мятліцкі Мікола

“Прысутнасць”

ВРУП “Мастацкая літаратура”

12.

Загурская Галіна

“У месяцовым перламутры”

Віцебскае абласное аддзяленне СПБ

 

2. Намінацыя “Лепшы твор прозы” 

Аўтар

Назва

 

1.

Параскевин Антон

“Валуны родной сторонки”

Віцебскае абласное аддзяленне СПБ

2.

Антонович Славомир

“Диверсант Сталина”

Ад аўтара

3.

Атрушкевич Александр

“Петля Мёбиуса”

Гомельскае абласное аддзяленне СПБ

4.

Джад Александр

“Одноклассники”

Гомельскае абласное аддзяленне СПБ

5

Гаўрыловіч Уладзімір

“Палешукі”

Гомельскае абласное аддзяленне СПБ

6.

Калашников Евгений

“Щука тоже хочет жить”

Гомельскае абласное аддзяленне СПБ

7.

Волкович Александр

“И тогда спроси свою печаль”

Брэсцкае абласное аддзяленне СПБ

8.

Чудов Валерий

“Наше славное былое”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ

9.

Шырко Васіль

“Нязваны госць”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ

10.

Чарказян Ганад

“Багровый закат”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ

11.

Казаков Валерий

“Тень Гоблина”

ВРУП “Мастацкая літаратура”

12.

Ильинский Николай

“Путь во времени”

РУП “Беларусь”

13.

Анатоль Крэйдзіч

“Хуліган”

СШ № 4 г. Іванава

 

 

3. Намінацыя “Лепшы твор драматургіі” 

Аўтар

Назва

 

1.

Марчук Георгій

“Святло вышыні. П’есы”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ,

РУП “Беларусь”

2.

Палачанін Фёдар

“Ці так жывём?”

Докшыцкая ЦБС

3.

Палачанін Фёдар

“Галалёд”

РУП “Беларусь”

 

4. Намінацыя “Лепшы твор публіцыстыкі” 

Аўтар

Назва

 

1.

Смирнов Николай

“Второй фронт”

Мінскае абласное аддзяленне СПБ

2.

Егорычев Владимир

“Сдувая пыль с истории…”

Гродзенскае абласное аддзяленне СПБ

3.

Давідовіч Мікола

“Падрэзанае крыло”

Магілёўскае абласное аддзяленне СПБ

4.

Денисейко Анатолий

“Письмо потомкам. 77 узелков на память”

Брэсцкае абласное аддзяленне СПБ

5.

Бернацкий Анатолий

“Тайная жизнь гениев”, “Шпионские уловки”

Брэсцкае абласное аддзяленне СПБ

6.

Дудзюк Зінаіда

“Пара высокага сонца”

Брэсцкае абласное аддзяленне СПБ

7.

Татаринов Юрий

“Старосветская Беларусь”

Мінскае абласное аддзяленне СПБ

8.

Тулинов Владимир

“Октябрь – Великий и “ужасный”

Мінскае абласное аддзяленне СПБ

9.

Шыманскі М.

“На добрай зямлі”

ВРУП “Мастацкая літаратура”

10.

Марченко Валерий

“Афганский разлом. Истоки мирового терроризма”

Віцебскае абласное аддзяленне СПБ

 

5. Намінацыя “Лепшы твор літаратурнай крытыкі і літаратуразнаўства” 

Аўтар

Назва

 

1.

Бензярук Расціслаў

“Лірычны поўдзень”

Брэсцкае абласное аддзяленне СПБ

2.

Драздова Зінаіда Уладзіміраўна

“Маляўнічая сіла слова”

Інстытут мовы і літаратуры Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі

3.

Штэйнер Іван Фёдаравіч

“Смех зъ болъстию смешанъ будеть: смехавыя традыцыі Рэнесансу ў сатырычнай літаратуры ХХ стагоддзя”

УА “Гомельскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Ф.Скарыны”

 

6. Намінацыя “Лепшы твор для дзяцей і юнацтва” 

Аўтар

Назва

 

1.

Аўласенка Генадзь

“Колькі колераў у лета? ”

Секцыя дзіцячай літаратуры СПБ

2.

Зэкаў Анатоль

“Птушыныя арэлі”. “Анда сям’я – ад А да Я”.

Секцыя дзіцячай літаратуры СПБ

3.

Ждан-Пушкин Олег

“Вы еще будете гордиться нами”

Секцыя дзіцячай літаратуры СПБ,

РВУ “Выдавецкі дом “Звязда”

4.

Дмитриева Надежда

“Сюрприз от сестрички”

Гомельскае абласное аддзяленне СПБ

5.

Атрошчанка Ганна

“Казачны ласунак”

Гомельскае абласное аддзяленне СПБ

6.

Мядзведзева Кацярына

“Разламашкі майстра Люфта”

Брэсцкае абласное аддзяленне СПБ

7.

Бусько Мікола

“У бары жывуць сябры”

Брэсцкае абласное аддзяленне СПБ,

ИРУП “Мастацкая літаратура”

8.

Нилов Константин

“Тайны Сиреневого оврага”

Ад аўтара

9.

Хвалей Яўген

“Прынцэса тусоўкі”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ

10.

Никольская Ольга

“Похищение шедевра, или Новые приключения агентов “КолбаФирЖик”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ,

РВУ “Выдавецкі дом “Звязда”

11.

Вашкевич Эльвира

“Жизнь и приключения Белой жабки”

ВРУП “Народная асвета”

12.

Галіноўская Ніна

“Вясёлая пясочніца”

ВРУП “Мастацкая літаратура”

13.

Шаповалова Валентина

“Детям о налогах. Сказочные истории в двух частях”

Ад аўтара

14.

Надея Ясминска

“Восковой волшебник, или Сказка стучится в дверь”

Ад аўтара

 

7. Намінацыя “Лепшы дэбют” 

Аўтар

Назва

 

1.

Курбеко Виктория

“Наш мир – это звезды”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ

2.

Коротчикова Анастасия

“До минор”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ

3.

Алейчанка Юлія

“Пад чароўным шкельцам”

Мінскае гарадское аддзяленне СПБ,

РВУ “Выдавецкі дом “Звязда”